16.09.2021 - 17:10

Amerika Açık Çin’de 40 Milyon İzleyiciye Ulaştı


Geçtiğimiz günlerde sona eren Amerika Açık, Çin’de 14 gün boyunca 40 milyon kişi tarafından takip edildi. Weibo uygulaması tarafından yapılan yayınlar da birçok kişinin ilgisini çekti.

Amerika Açık, Çinli sporseverlerin fazlasıyla ilgisini çekti. Yaklaşık 4 yıl önce Çin sosyal medyası Weibo’ya adım atan Amerika Açık resmi hesabı, kitlesini bu sayede büyütmeyi başardı. Bu yılki Amerika Açık’ta annesi Çinli olan Emma Raducanu’nun şampiyon olması da Çinli sporseverlerin dikkatini çekti. Bu sayede Amerika Açık, Çin’de tam 40 milyon izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca çiftlerde de Zhang Shuai’nin şampiyon olması bu sayıyı etkiledi.

Amaç Çinli Sporseverleri Amerika Açık’a Yaklaştırmaktı


Weibo uygulaması üzerinden özel içerikler sunan Amerika Açık hesabı, bu uygulamada 1 milyon takipçiyi geçmeyi başardı. USTA yöneticilerinden Amanda Wright da Çin pazarının kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

Çin’deki hayranlarımıza eğlenceli içerik sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Amaç, Çinli sporseverleri Amerika Açık’a yaklaştırmaktı. 14 gün boyunca canlı yayın formatımızla bunu başardığımızı düşünüyorum.

Amerika Açık Kadınlar Finali İngiltere’de Açık Kanalda Yayınlandı


Amerika Açık’ın Çin ile birlikte ilgi çektiği bir diğer ülke İngiltere’ydi. Finalde İngiliz Emma Raducanu’nun yer alması, maçın açık kanala alınmasını sağladı. Yayıncı Amazon Prime ile birlikte Kanal 4 ekranlarından yayınlanan bu final, İngiltere’de 9.2 milyon izleyiciye ulaştı. Bu final, Amazon Prime’ın şimdiye kadarki en çok izlenen tenis maçı unvanını kazandı.

Kanal 4 tarafından yapılan açıklamada ise 12.6 milyon kişinin en az 3 dakika mücadeleye baktığı belirtildi. Karşılaşmayı 16-38 yaş arasındaki kişilerin %48’inin takip etmesi ise dikkat çekti.

Türkiye’de İzlenme Sayıları Paylaşılmıyor


Amerika Açık ve diğer organizasyonlar özelinde Türkiye’de izleyici sayıları ne yazık ki kamuoyuyla paylaşılmıyor. Geçtiğimiz yıllarda reyting sonuçlarının ilk 100 olarak açıklanmasıyla birtakım fikirler elde edilebiliyordu ama artık reyting sonuçları da sadece ilk 10 sıra için açıklanıyor. Durum böyle olunca Türkiye’de bir müsabakanın ne kadar izlendiği bilinmiyor.

Diğer Haberler

Futbolun Şehirleri Her Perşembe beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un sevilen programı Futbolun Şehirleri, her Perşembe beIN Sports HD 1 ekranlarında futbolseverlerle buluşturuyor. Bir belgesel edasıyla hazırlanan programın sunucusu ise Barbaros Çıdal.
Lig Merkezi Her Hafta Sonu beIN Sports Haber’de
beIN Sports’un liglerdeki son durumun mercek altına alındığı programı Lig Merkezi, her hafta sonu futbolseverlerle buluşuyor. Hafta sonları 13.00’te Burak Ölmez’in sunumu Olcay Çakır ve Tunç Kayacı’nın yorumlarıyla futbolseverlerin karşısına çıkan Lig Merkezi programını beIN Sports Haber ekranlarından izleyebilirsiniz.
Final Her Salı beIN Sports HD 1’de
Süper Lig’de geride kalan haftanın değerlendirildiği Final programı, her Salı günü 22.00’de beIN Sports HD 1 ekranlarında. Ali Okancı’nın sunduğu Tolga Zengin ve Ali Gültiken’in yorumlarıyla renk kattığı Final’i beIN Sports ekranlarından izleyebilirsiniz.
Spor Gazetesi Hafta İçi Her Gün 11.00’de Tivibu Spor’da
Tivibu Spor’un sevilen programı Spor Gazetesi, hafta içi her gün 11.00’de futbolseverlerle buluşuyor. Erkut Öztürk ve Altan Tanrıkulu’nun yer aldığı programı, Tivibu Spor ekranlarından şifresiz olarak izleyebilirsiniz.
Kuşak Çatışması Her Çarşamba 21.00’de beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un sevilen programı Kuşak Çatışması, her Çarşamba 21.00’de izleyicilerle buluşuyor. Mert Yüksektepe, Raşit Altun ve Tunç Kayacı’nın Süper Lig maçlarını mercek altına aldığı programı beIN Sports aboneleri naklen izleyebilirler.
Kaleci ve Golcü Her Çarşamba 20.00’de beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un ilgi çekici programlarından biri olma yolunda ilerleyen Kaleci ve Golcü, her Çarşamba 20.00’de beIN Sports HD 1 ekranlarında. Süper Lig’de kurtarışları Tolga Zengin’in, golleri ise Ali Gültiken’in yorumladığı Kaleci ve Golcü programını, beIN Sports HD 1 ve beIN Connect üzerinden izleyebilirsiniz.
Önder Özen ve Emre Özcan Socrates Dergi’de Türk Futbolunun Sorunlarına Değinecek
Socrates Dergi, Youtube’da özel bir seriye başlayacağını duyurdu. Her Cuma günü Önder Özen ve Emre Özcan, 8 bölümlük mini seride Socrates Dergi Youtube abonelerinin karşısına çıkacak.
Muhabir Masası Her Perşembe beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un 2021/22 sezonuyla birlikte imza atmaya başladığı programlardan Muhabir Masası, her Perşembe 20.00 beIN Sports HD 1’de. Hafta içi Süper Lig maçlarının olmadığı haftalarda beIN Sports’un başarılı muhabirlerinin takımlardan son gelişmeleri derlediği Muhabir Masası programını, beIN Sports HD 1 ekranlarından izleyebilirsiniz.
beIN Manşet Hafta İçin Her Gün beIN Sports Haber ve beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un sevilen programı beIN Manşet, hafta içi her gün saat 11.00’de beIN Sports Haber ve beIN Sports HD 1 ekranlarında sporseverlerle buluşuyor. Murat Caner’in sunumu, Uğur Meleke’nin yorumlarıyla hafta içi her gün futbol dünyasından önemli gelişmeleri beIN Manşet programında bulabilirsiniz.
beIN Tenis Her Pazartesi 15.00’te beIN Sports Haber’de
beIN Sports’un yeni programlarından beIN Tenis, yaklaşık 2 ay önce yayın hayatına başladı. Ulaş Çan ve Berceste Şeber’in sunduğu beIN Tenis programını, her Pazartesi 15.00’te beIN Sports Haber ve beIN Sports Youtube kanallarından izleyebilirsiniz.