12.09.2021 - 15:20

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2021/22 Sezonu Analizi

Bu sezon ilk kez düzenlenecek UEFA Avrupa Konferans Ligi, potansiyeli çok yüksek olmayan organizasyonlardan biri gibi duruyor. UEFA Konferans Ligi 2021/22 sezonundan beklentileri ve maçları nasıl izleyebileceğinizi sizler için inceledik.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin ortaya çıkmasındaki amaç UEFA Avrupa Ligi’ndeki bazı “yetersiz” takımları daha düşük profilli bir kupada buluşturmaktı. Böylece Avrupa Ligi’nin kalitesi artacaktı. Bu sezon ilk kez denenecek bu ligde gruplarını lider bitiren ekipler adlarını son 16 turuna yazdıracak. İkinci sıradaki ekipler ise UEFA Avrupa Ligi’nde gruplarını üçüncü sırada bitiren ekiplerle son 16 turuna yükselmek için mücadele edecek.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Hangi Takımlar İzlenmeli?


Alashkert, Flora, Lincoln, Mura, Jablonec ve daha birçok alt sınıf ekibin yer aldığı UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde üst düzey rekabet bulmak çok kolay olmayacaktır. Öte yandan Tottenham, Roma, Alkmaar, Feyenoord, Kopenhag, Rennes ve Union Berlin gibi ekipler de bu kupada yer alacak.

Tottenham, Rennes ve Vitesse’nin yer aldığı G grubu seyir zevki yüksek bir grup olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Roma’nın tüm maçları keyifli olacaktır. Özellikle grupta Bodo Glimt maçlarının izlemeye değer olacağını tahmin ediyoruz. Bunun yanında oyun olarak ilgi çekici olan LASK maçları da bu çok potansiyelli olmayan fikstürde kurtarıcı olabilir.

UEFA Avrupa Konferans Ligi Maçları Hangi Gün Oynanacak?


UEFA Avrupa Konferans Ligi maçları, genellikle Salı ve Perşembe günleri oynanacak. Salı günü 2 veya 3 maçın programda olması bekleniyor. Kalan maçlar ise Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi maçlarının olduğu saatte futbolseverlerle buluşacak.

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2021/22 Sezonu Hangi Kanalda?


UEFA Avrupa Konferans Ligi yayıncısı, EXXEN oldu ama tüm maçların yayınlanacağı konusunda birtakım şüphelerimiz var. Zira geçmişte de yayıncıların maç seçerek yayınlar yaptığı görülüyordu. Konferans Ligi’ndeki seviye sebebiyle EXXEN’in aynı saatteki Avrupa Ligi maçlarına önem göstermesini bekliyoruz.

EXXEN’in grup aşamasında Roma, Tottenham gibi üst düzey ekiplerin maçlarını yayınlaması bekleniyor. Grup aşaması sonrasında ise muhtemelen tüm maçlar EXXEN platformunda olacak. EXXEN’de UEFA Avrupa Konferans Ligi’ni izlemenin ücreti aylık 34,80 TL ile 59,80 TL arasında.

Diğer Haberler

Futbolun Şehirleri Her Perşembe beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un sevilen programı Futbolun Şehirleri, her Perşembe beIN Sports HD 1 ekranlarında futbolseverlerle buluşturuyor. Bir belgesel edasıyla hazırlanan programın sunucusu ise Barbaros Çıdal.
Lig Merkezi Her Hafta Sonu beIN Sports Haber’de
beIN Sports’un liglerdeki son durumun mercek altına alındığı programı Lig Merkezi, her hafta sonu futbolseverlerle buluşuyor. Hafta sonları 13.00’te Burak Ölmez’in sunumu Olcay Çakır ve Tunç Kayacı’nın yorumlarıyla futbolseverlerin karşısına çıkan Lig Merkezi programını beIN Sports Haber ekranlarından izleyebilirsiniz.
Final Her Salı beIN Sports HD 1’de
Süper Lig’de geride kalan haftanın değerlendirildiği Final programı, her Salı günü 22.00’de beIN Sports HD 1 ekranlarında. Ali Okancı’nın sunduğu Tolga Zengin ve Ali Gültiken’in yorumlarıyla renk kattığı Final’i beIN Sports ekranlarından izleyebilirsiniz.
Spor Gazetesi Hafta İçi Her Gün 11.00’de Tivibu Spor’da
Tivibu Spor’un sevilen programı Spor Gazetesi, hafta içi her gün 11.00’de futbolseverlerle buluşuyor. Erkut Öztürk ve Altan Tanrıkulu’nun yer aldığı programı, Tivibu Spor ekranlarından şifresiz olarak izleyebilirsiniz.
Kuşak Çatışması Her Çarşamba 21.00’de beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un sevilen programı Kuşak Çatışması, her Çarşamba 21.00’de izleyicilerle buluşuyor. Mert Yüksektepe, Raşit Altun ve Tunç Kayacı’nın Süper Lig maçlarını mercek altına aldığı programı beIN Sports aboneleri naklen izleyebilirler.
Kaleci ve Golcü Her Çarşamba 20.00’de beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un ilgi çekici programlarından biri olma yolunda ilerleyen Kaleci ve Golcü, her Çarşamba 20.00’de beIN Sports HD 1 ekranlarında. Süper Lig’de kurtarışları Tolga Zengin’in, golleri ise Ali Gültiken’in yorumladığı Kaleci ve Golcü programını, beIN Sports HD 1 ve beIN Connect üzerinden izleyebilirsiniz.
Önder Özen ve Emre Özcan Socrates Dergi’de Türk Futbolunun Sorunlarına Değinecek
Socrates Dergi, Youtube’da özel bir seriye başlayacağını duyurdu. Her Cuma günü Önder Özen ve Emre Özcan, 8 bölümlük mini seride Socrates Dergi Youtube abonelerinin karşısına çıkacak.
Muhabir Masası Her Perşembe beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un 2021/22 sezonuyla birlikte imza atmaya başladığı programlardan Muhabir Masası, her Perşembe 20.00 beIN Sports HD 1’de. Hafta içi Süper Lig maçlarının olmadığı haftalarda beIN Sports’un başarılı muhabirlerinin takımlardan son gelişmeleri derlediği Muhabir Masası programını, beIN Sports HD 1 ekranlarından izleyebilirsiniz.
beIN Manşet Hafta İçin Her Gün beIN Sports Haber ve beIN Sports HD 1’de
beIN Sports’un sevilen programı beIN Manşet, hafta içi her gün saat 11.00’de beIN Sports Haber ve beIN Sports HD 1 ekranlarında sporseverlerle buluşuyor. Murat Caner’in sunumu, Uğur Meleke’nin yorumlarıyla hafta içi her gün futbol dünyasından önemli gelişmeleri beIN Manşet programında bulabilirsiniz.
beIN Tenis Her Pazartesi 15.00’te beIN Sports Haber’de
beIN Sports’un yeni programlarından beIN Tenis, yaklaşık 2 ay önce yayın hayatına başladı. Ulaş Çan ve Berceste Şeber’in sunduğu beIN Tenis programını, her Pazartesi 15.00’te beIN Sports Haber ve beIN Sports Youtube kanallarından izleyebilirsiniz.